Pierwsze bezpłatne lekcje pokazowe już za
0
Dni
0
Godzin
0
Minut
0
Sekund

Czy małe dzieci powinny uczęszczać na zajęcia językowe ?

Czy małe dzieci powinny uczęszczać na zajęcia językowe ?

Pamiętam jeszcze te czasy, gdy naukę języka obcego  rozpoczynało się  dopiero w piątej klasie szkoły podstawowej.  Zajęcia językowe  dla maluchów  były rzadkością; często postrzegano je jako kaprys rodzica i niepotrzebny wydatek. Sama znalazłam się w gronie tych szczęśliwców, którzy swoją edukację rozpoczęli  w wieku przedszkolnym. Jako 6-latka uczęszczałam już na lekcje języka angielskiego, a w wieku 8.lat opanowałam podstawy języka rosyjskiego.

Dziś już nikogo nie dziwi widok 3-letniego brzdąca na lekcjach języka obcego.

Jaki jest wpływ wprowadzenia nauki drugiego języka na mózg dziecka ?

Oto korzyści
  • Nauka języka znacznie poprawia pamięć.
  • Poprawia wielokierunkową percepcję – wprowadzenie drugiego języka we wczesnym dzieciństwie wpływa na umiejętność zauważania różnic.
  • Zwiększa zdolność koncentracji uwagi oraz wielozadaniowość u dzieci. Maluszki posługujące się więcej niż jednym językiem szybciej i sprawniej przechodzą z wykonywanego zadania na kolejne w porównaniu do jednojęzycznych rówieśników.
  • Wzmacnia inteligencję kognitywną- dzieci znacznie lepiej wykorzystują nabytą wiedzę i informacje w codziennych sytuacjach.
  • Nauka języka obcego, jak żadna inna aktywność intelektualna, wpływa na rozwój szarych komórek. Dzieje się tak do tego stopnia, że zmiany są widoczne w budowie mózgu. Im intensywniej uczymy się języka obcego, tym mózg staje się większy.
  • Z punktu widzenia nauki, optymalnym czasem jest przedział wiekowy od 0 do 5 lat
Related Posts
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments