Teddy Eddie

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

Największe zalety kursu
Koniec z nauką pojedynczych słówek, nareszcie dzieci uczą się mówić całymi zdaniami! Metoda Teddy Eddie powstała w odpowiedzi na pewien niedosyt ze strony rodziców, nauczycieli, a nawet samych dzieci. Skarżyli się oni na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia. U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego. Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.


Wyjątkowe zajęcia pełne są humoru i niespodzianek! Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci. Motywem przewodnim jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego! Ponadto, zajęcia są pełne gier i zabaw, zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowych. Tematyka zajęć jest także bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nie nudzą.

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest stały kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na: lekcje otwarte, bieżące informacje po każdych zajęciach na temat przerabianego materiału, cotygodniowe maile z podsumowaniem uczonych elementów i propozycjami powtórek z dzieckiem w domu oraz pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr).
Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.


Teddy Eddie jest bogaty także pod względem liczby elementów wchodzących w skład zestawu ucznia. W kolorowej i bardzo trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, kod dostępu do Placu Zabaw (platforma z grami edukacyjnymi dostępna online lub w aplikacji mobilnej), mini-książeczkę z sekretnymi słowami i multiROM deDOMO. A dla rodzica? Bardzo szczegółowy poradnik zawierający informację o przerabianym materiale oraz pomysły na zabawy językowe z dzieckiem w domu. Na koniec roku każdy nasz kursant otrzymuje oficjalny dyplom i małą nagrodę pokazującą ogrom opanowanej wiedzy.
 

Co wyróżnia metodę Teddy Eddie?

 • Zajęcia prowadzone są przez specjalnie wyselekcjonowanych lektorów, posiadających predyspozycje do pracy z uczniem w wieku przedszkolnym, a przede wszystkim kochających małe dzieci. Nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.
 • Łączymy naukę z doskonałą zabawą. Program kursu nie jest nudny- dzieci naprawdę LUBIĄ ZAJĘCIA, postaci opowiadań i humor, który przemawia do właśnie tej specyficznej grupy wiekowej.
 • Wyjątkowo bogaty zestaw ucznia, pozwalający rodzicom na kontynuowanie zajęć z językiem (np. włączenie nagrań czy aplikacji Plac Zabaw)
 • Kurs jest bardzo elastyczny jeżeli chodzi o wiek, poziom, umiejętności i predyspozycje dzieci – nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych).
 • Postać Eddiego i skarpety jako motywy przewodnie
 • Nieporównywalne z żadnym innym programem bogactwo językowe – mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym). Uwaga: nikt nie zmusza dziecka do szkolnej formy uczenia się i odrabiania lekcji!
 • Dzieci uczą się słownictwa w kontekście zdań, tekstów i sytuacji, a nie jako serii pojedynczych słówek.
Dlaczego warto uczyc języka obcego małe dzieci?

 • Dzieci rozpoczynające naukę języka obcego jeszcze przed 6. rokiem życia opanowują bezbłędną wymowę (im później ją rozpoczną, tym mniejsze są szanse na opanowanie perfekcyjnego akcentu).
 • Do około 10.-12. roku życia słyszenie dźwięków mowy (fonemów) charakterystycznych dla języka obcego jest lepsze, a krtań jest zdolna do tworzenia nowych dźwięków w języku obcym. Dzieci mają łatwość imitacji obcojęzycznej mowy.
 • Wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego wykształca pewne językowe i fizjologiczne właściwości, które są pomocne w opanowywaniu innych, kolejnych języków obcych, a także wpływa znacząco na rozwój języka ojczystego.
 • Dzieci postrzegają naukę języka obcego jako łatwą i atrakcyjną.
 • Dzieci nie boją się naśladować ani popełniać błędów, a dodatkowo cechuje je otwartość, ciekawość i spontaniczność w działaniu.
 • Nauka języka obcego od przedszkola jest przygotowaniem do przyszłej, systematycznej nauki języka obcego.
 • Uczenie się języka obcego wspomaga wielostronny i harmonijny rozwój dziecka.

 

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów metody Teddy Eddie. Więcej na: www.teddyeddie.pl

 - zdjecie nr: 1
 - zdjecie nr: 2
 - zdjecie nr: 3
 - zdjecie nr: 4
 - zdjecie nr: 5
 - zdjecie nr: 6
Szkoła z tradycją, dlaczego wybrać nas
Formularz kontaktowy:
Kontakt z nami:
Maggie's School
Dobrzykowice 55-002,
ul. Błękitna 41
Telefon:
+48 881 012 770
E-mail:
maggieschool@wp.pl